Kalkulator polis na życie

Szybkie tempo współczesnego życia zmusza nas do myślenia nad sposobem zapewnienia komfortu psychicznego.  Celem ubezpieczeń na życie jest zapewnienie ochrony finansowej osobom bliskim, a co za tym idzie zyskanie poczucia bezpieczeństwa. Można to uczynić niewielkim nakładem finansowym.

Dziś już doskonale wiemy, że kupując ubezpieczenie na życie  zabezpieczamy przede wszystkim bliskie nam osoby, a funkcja oszczędnościowa jest najczęściej tylko dodatkiem. Ubezpieczeni na życie można idealnie dopasować do potrzeb i oczekiwać każdego klienta, a ich celem jest ochrona i oszczędzanie.

Na Polskim rynku dostępne są:
1. ubezpieczenia ochronne
2. ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe
3. ubezpieczenia oszczędnościowe

Oczywiście do każdego z powyższych form ubezpieczenia można dokupić dodatkowe umowy, powodujące ich rozszerzenie. Najbardziej znane są:

- ubezpieczenie na wypadek śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku - wypłata podwojonej sumy ubezpieczenia osobie wskazanej do odbioru świadczenia, u

- bezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – za określone w umowie trwałe inwalidztwo spowodowane wypadkiem otrzymuje się świadczenie, w wysokości zależnej od ustalonego stopnia inwalidztwa i sumy ubezpieczenia,

-ubezpieczenie opłacania składki – w sytuacji kiedy całkowicie i trwale niezdolny jesteś do wykonywania pracy na skutek utraty zdrowia ubezpieczyciel przejmuje za Ciebie opłatę składek ubezpieczeniowych. Bez zmian pozostają nadal wszystkie warunki umowy.

Bardzo popularną i zarazem niedrogą formą ubezpieczenia się na skutek nieszczęśliwego wypadku jest ubezpieczenie NNW, do tej pory najczęściej korzystały  z tej formy szkoły, ubezpieczjąć swoich uczniów, oraz zakłady ubezpieczjące pracowników, dziś popularność NNW wzrosła i korzystają z niej osoby prywatne.